Baza znalezionych fraz
daleko od domu

Temat: Łuna wokól księżyca wyjdzcie na dwór teraz i sami zobaczcie.
Koło wokół księżyca tworzy się, gdy światło odbite od księżyca przechodzi przez cieniutką warstewkę chmur - światło się załamuje czy tam rozszczepia. Nie jestem pewna, ale chyba mówi się na to "halo". W gwarze ludowej: "lisia czapa". Oznacza, że za dwa dni będzie lało. edit: nie "halo", a "wieniec".
Źródło: forum.pclab.pl/index.php?showtopic=544580Temat: Piękny księżyc ... JAK to uzyskać
Ja mam na to inny sposób. Po prostu czekam aż niebo i księżyc s? zbliżone tonalnie a jest to możliwe w dzień lub tuż po zachodzie słońca. Drugim sposobem jest wykonanie dwóch zdjęć ze statywu i na jednym księżyc nie do?wietlamy (niebo wtedy jest czarne) np z czasem 1/100 sek, ISO 100, F = 8 i drugie zdjęcie 1/10 sek pozostałe parametry takie same. Na pierwszej fotce widoczny będzie tylko księżyc a na drugiej - przepalony księżyc i lisia czapa wokół niego. W programie graficznym z drugiego zdjęcia wycinamy sam księżyc (zostaje tylko aureola) i w to miejsce wklejamy księżyc wycięty z pierwszej fotki.
Źródło: forumphoto.pl/viewtopic.php?t=4155


Temat: 23 styczeń -środa
Dzień dobry.Piękny słoneczny dzień.Rano można było zobaczyc,oczywiście jeśli ktoś wyszedł z domu przed piątą,zjawisko zwane "lisią czapą".Jest to rudy krąg wokół księżyca.
Źródło: klubciconia.avx.pl/forum/viewtopic.php?t=3412

© daleko od domu Design by Colombia Hosting